Jak wybrać kolor płytek łazienkowych?

Podstawą wystroju każdej łazienki są popularne płytki ścienne. Obecnie można wybierać wśród bardzo wielu wzorów i kolorów oraz tworzyć wspaniałe mozaiki. Aby stworzyć niepowtarzalne wnętrze wystarczy jedynie dobre wyczucie smaku i trochę wyobraźni. W momencie, gdy rozpoczyna się aranżację wnętrza łazienki, można zadecydować o tym, by ściany i podłoga stanowiły pewnego rodzaju tło.

Z tego powodu powinny one zostać wyłożone kafelkami o stonowanej, lekko przytłumionej barwie, która będzie doskonale współgrać z kolorem, wybranym dla mocniejszych akcentów. Bardzo uniwersalnym rozwiązaniem okazują się białe kafelki, doskonale współgrające z każdym innym kolorem. Należy pamiętać, że na ciemne kolory ścian i podłóg można sobie pozwolić wyłącznie wtedy, gdy dysponuje się bardzo dużą łazienką. Jest tak, ponieważ optycznie zmniejszają one przestrzeń, a co więcej nadają temu miejscu ciężkiej atmosfery.

Firana szara

Do przestrzennych łazienek nie poleca się jednak barwy czarnej, ponieważ jej nadmiar może spowodować przesadną surowość.

baterie wannowe białe https://www.mlazienka.pl/s/baterie-wannowo-prysznicowe-120 sklep Niebieskalazienka.pl