Jak wykorzystać drewno w łazience?

Drewno to jeden materiałów, które najczęściej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz. Trudno przecież wyobrazić sobie pokoje bez drewnianych półek, regałów czy szaf z odpowiednio dociętych płyt. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ten szlachetny surowiec nieczęsto gości w łazienkach.

Tymczasem osoby, które lubują się w czystych, nowoczesnych formach, na pewno docenią jego wkład w tamtejszy wystrój. Drewno w łazience najczęściej wykorzystuje się do tworzenia szafek oraz blatów użytkowych. Drewniane meble łazienkowe wyglądają elegancko i na pewno przykuwają uwagę znacznie bardziej niż ich metalowe czy plastikowe odpowiedniki.

Bardzo stylowo wygląda także umywalka, wbudowana w drewnianą powierzchnię. Ciekawym rozwiązaniem, cieszącym się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród posiadaczy bardzo przestrzennych łazienek, są drewniane obudowy do wanny. Wykonuje się je najczęściej z lakierowanej płyty fornirowanej.

W takich pomieszczeniach doskonałym elementem dopełniającym będzie też ławka wypoczynkowa – najlepiej dobrać ją wtedy pod kolor obudowy wanny.

brodzik łazienkowy