Jakie lustro wybrać do łazienki?

Lustro to jeden z podstawowych elementów, znajdujących się w każdej łazience. Nie ma przecież chyba osoby, która przed wyjściem z domu nie zerknęłaby choć raz w jego taflę. Przydaje się ono także przy codziennych czynnościach, takich jak mycie zębów czy poranna toaleta.

http://www.meblehoreca.pl/meble/krzesla-konferencyjne

Na rynku dostępnych jest wiele modeli luster, dlatego warto dokładnie przemyśleć sprawę, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Warto zwrócić uwagę na rozmiar lustra, jakie ma się znaleźć w łazience. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się ostatecznie osiągnąć.

Jeśli komuś zależy na optycznym powiększeniu przestrzeni, lepszy będzie oczywiście większy model. Mimo wszystko, należy pamiętać, że w przypadku bardzo małych pomieszczeń zawieszenie bardzo dużego lustra, ponieważ, podobnie jak zbyt ciężkie ozdoby, może przytłoczyć łazienkę, co nie będzie wyglądać zbyt dobrze. Dobrym rozwiązaniem natomiast okaże się zawieszenie dwóch niewielkich tafli luster na przeciwległych ścianach – to na pewno pozwoli zyskać niezbędną głębię.

Kształt lustra jest raczej kwestią wyboru indywidualnego. Przyjmuje się jednak, że w mniejszych łazienkach lepiej zawiesić proste lustro bez ram, natomiast te bardziej ozdobne dobrać do dużych przestrzeni.

mur do twojego ogrodu mur architekura ogrodowa